Prve utakmice play off-a: Student i Grude poveli 1:0

Prve polufinalne utakmice Play - offa košarkaša Herceg - Bosne
Student i Grude poveli 1:0

Student - Posušje 83:50
(28:14, 16:8, 24:18, 15:10)
MOSTAR - Dvorana na Bijelom Brijegu. Gledatelja 200. Suci: Hrvoje Ćavar, Filip Lovrić i Marijo Karačić (Široki Brijeg). Opunomoćenik: Zoran Marijanoviæ (Čitluk)
STUDENT: Vukadinović, K. Kovač 5, Boljkovac 10 (2-2), Širić12 (0-1), Marković 19 (1-1), Gudić 2, Mikulić 8 (0-2), Prskalo 11 (0-1), Barbarić 2, Manjgo, Jurković 4 (4-4), Primorac 10. Trener: Domagoj Kujundžić
POSUŠJE: J. Ramljak, A. Ramljak 14 (4-6), Jukić 8, A. Begiæ, Mustapić, Maras, J. Penava 4 (0-2), I. Begić 12 (0-3), Ðerek 3 (1-2), Leko 9, D. Kovač, Jo. Penava. Trener: Neven Plantak
SLOBODNA BACANJA: Student 7-11 (63%), Posušje 5-13 (39%). OSOBNE POGREŠKE: Student 21, Posušje 20. SKOKOVI: Student 41 (33+8), Posušje 24 (20+4). ŠUT: Student 33-61 (54%), Posušje 19-54 (35%). TRI POENA: Student 10-24 (42%) - Boljkovac 2, Širić 2, Marković 2, Mikulić 2, K. Kovač 1, Prskalo 1, Posušje 7-31 (23%) - A. Ramljak 2, Jukić 2, I. Begić 2, Leko 1. IGRAČ UTAKMICE: Dejan Marković (Student)

Košarkaši Studenta odlično su odigrali prvu polufinalnu utakmicu protiv Posušja. Na domaćem parketu počeli su graditi prednost od prve minute, a već na isteku prve četvrtine Mostarci su imali 14 poena viška, a svoju prednost do "velikog odmora" povećali su na 44:22. U nastavku utakmice trener Domagoj Kujundžić pružio je priliku svim igračima koji su nastavili u istom ritmu i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Student je imao čak petoricu igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a prednjačio je organizator igre Dejan Marković s 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Mostarsko pojačanje Mladen Primorac debitirao je s deset poena i pet skokova. Kod Posušja je najzapaženiji bio Ante Ramljak.

Grudama drama na Pecari
Široki II - Grude 70:71
(23:12, 9:30, 17:13, 21:16)
ŠIROKI BRIJEG - Dvorana na Pecari. Gledatelja 200. Suci: Ivan Miličević i Vladimir Marić (Čitluk) i Tomislav Stapić (Mostar). Opunomoćenik: Niko Lučić (Tomislavgrad)
ŠIROKI II: Bošnjak 8, Rezić, A. Planinić 2, M. Drežnjak 17 (1-3), Pervan 3 (0-2), J. Planinić 10 (0-4), Čović 11 (1-2), D. Drežnjak 14 (6-6), Ćutuk, Šakota 5 (1-2), Damjanović, Buhač. Trener: Damir Vujanović
GRUDE: Alpeza, Jelčić 18 (4-5), Vranješ 15 (2-3), Zucić, Vrdoljak, N. Andrijanić 11 (2-2), Z. Galić 11 (4-7), M. Andrijanić 2 (2-2), Da. Mikulić, Šušak 14, B. Galić, Do. Mikulić. Trener: Igor Jelić
SLOBODNA BACANJA: Široki II 9-19 (47%), Grude 14-19 (74%). OSOBNE POGREŠKE: Široki II 23, Grude 26. PET OSOBNIH POGREŠAKA: B. Galić (31). SKOKOVI: Široki II 46 (34+12), Grude 28 (22+6). ŠUT: Široki II 29-59 (49%), Grude 22-59 (37%). TRI POENA: Široki II 3-13 (23%) - Bošnjak 2, Pervan 1, Grude 13-34 (38%) - Šušak 4, Vranješ 3, N. Andrijanić 3, Jelčić 2, Šušak 1. IGRAČ UTAKMICE: Goran Jelčić (Grude)

Početak završnice prvenstva Herceg - Bosne donio je dobru košarku. Za razliku od mostarske utakmice u kojoj je Student dominirao protiv Posušja druga momčad Širokog i Grude odigrali su borbenu zanimljivu utakmicu u kojoj je bilo velikih rezultatskih preokreta i kojoj je na kraju jedan poen presudio pobjednika. Košarkaši Gruda priredili su iznenađenje i poništili Širokom II prednost domaćeg terena. Istina, domaćin je u utakmicu ušao oslabljen bez bolesnih Josipa Batinića, Mate Šuška i Jure Solde. Na drugoj strani ni gosti nisu bili kompletni. Njima su nedostajali ozlijeđeni centra Toni Luburić, te iskusni Ante Smolić, koji je izostao zbog privatnih obveza. Utakmicu su bolje otvorili domaći košarkaši, dominirali na parketu u prvoj četvrtini i stekli prednost 23:12.
A onda su u drugoj četvrtini totalno stali. S druge strane gosti su tek počeli igrati. Zasipali su domaći koš iz svih pozicija i vrlo brzo došli ne samo do rezultatskog preokreta nego i velike prednosti koja je na kraju poluvremena iznosila 42:32. Gruđani su u jednome trenutku imali čak i 15 poena prednosti.
Trener Damir Vujanović uspio je za vrijeme odmora uvjeriti svoje igrače da utakmica još nije izgubljena i oni su u nastavku zaigrali bolje. Prednost Gruda iz minute u minutu topila se, a u zadnjih deset minuta ušlo se s prednošću Gruđana 55:49. Cijelu zadnju četvrtini domaći košarkaši trošili su se u stizanju prednosti gostiju. Agresivnom igrom uspjeli su minutu i 20 sekunda prije kraja preko Darija Drežnjaka doći do izjednačenja 68:68. Nastala je velika jurnjava i prava drama. Zlatko Galić je pod prekršajem uspio poentirati i uz dodatno bacanje odvesti Grude na 68:71. Uzvratio je Mateo Drežnjak polaganjem za 70:71. Jelčić je promašio šut za goste, Jure Planinić skočio, pokupio loptu i gurnuo Matea Drežnjaka u organizaciju napada 13 sekunda prije kraja. No, Drežnjak se malo spetljao s loptom u reketu i uspio je tek nekako vratiti Juri Planiniću čiji je šut preko bloka završio daleko od obruča i Grude su povele 1-0. Uzvrat je u četvrtak u Grudama. Pobijede li Grude u finale će, pobijedi li Široki II igrat će se "majstorica".

Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 12:33