10 HKK Brotnjo 9
11 KK Busovača 7
Petak, 18 Ožujak 2016 09:34

Liga 6: Košarkaši Širokog bolji od sarajevskog Sparsa (79:68)

Pred oko 500 gledatelja u GSD Pecara, Široki je odigrao drugu utakmicu Lige 6 za prvaka BiH. U goste su stigli košarkaši sarajevskog Sparsa koji skoro tijekom cijele utakmice nisu pružili značajniji otpor (iznimka 4/4) večeras izuzetno poletnoj i mladoj ekipi Širokog. Već u prvom poluvremenu domaći su u jednom trenutku imali 19 koševa više a na odmor su otišli sa plus 15 (45:30). Širokobriježani su briljirali a Karačić se atraktivno u par navrata zakucavao koša Sarajlija …

Drugo poluvrijeme je bila preslika prvog jer su košarkaši trenera Vujanovića zadržali visoki ritam utakmice što je rezultiralo i dalje lijepom prednošću nad sarajevskim košarkašima pa su na kraju treće četvrtine imali ponovno prednost od 19 koševa (63:34). A onda nije moglo bez drame pa su u zadnjoj četvrtini gosti dosta bolje odigrali i topili razliku na pristojnu razliku, u jednom trenutku ona je bila plus 9 koševa (69:60)., međutim za potpuni preokret nije bilo snage pa je Široki upisao prvu vrijednu pobjedu (79:68) u Ligi 6 za prvaka BiH... (19-16 26-14 18-14 16-24)